درست کردن نوشیدنی های انرژی زا

انواع نوشیدنی انرژی زای خانگی درست کنید

به جای خریدن نوشیدنی های انرژی زا که برای سلامت هم مضر هستن خودتون توی خونه یه نوشیدنی انرژی زای سالم با شکر و کافئین کمتر درست کنید تا هم ضرر کمتری داشته باشه و هم خستگی رو از تنتون دربیاره. اینجا با مواد مورد نیاز و خواص نوشیدنی های انرژی زای خانگی آشنا بشید.

نوشیدنی انرژی زا شماره ۱: روزانه ۳ الی ۴ لیوان

مواد مورد نیاز: آب تصفیه شده – ۱ اسلایس لیمو – مقدار کمی فلفل قرمز

آموزش درست کردن نوشیدنی انرژی زا:

علاوه بر این که روزانه باید ۷ الی ۸ ساعت بخوابید آبرسانی به جسم نیز اهمیت زیادی دارد تا عملکرد جسم در سطح بالایی قرار بگیرد. مواد تشکیل دهنده این نوشیدنی فقط آب، لیمو و مقدار کمی فلفل قرمز است. لیمو هم به نوشیدنی طعم خوبی می دهد و هم تاثیر قلیایی روی سیستم جسم دارد که به جسم کمک می کند سطح ph متعادلی داشته باشد. فلفل قرمز نیز با سالم نگه داشتن سیستم قلبی عروقی جسم از قلب محافظت می کند. ترکیب این مواد با ۴ الی ۵ لیوان آب همان تاثیر ۸ لیوان آب روزانه را خواهد داشت.

نوشیدنی انرژی زا شماره ۲: روزانه به مقدار مورد نیاز (خوردن این نوشیدنی شب ها پیشنهاد نمی شود)

مواد مورد نیاز:

آب گرم ۱ لیوان
عسل ۱ و نیم الی ۲ قاشق چایخوری
ریشه زنجبیل تازه ۲ سانتیمتر
پودر هل ¼ قاشق چایخوری
زردچوبه ¼ قاشق چایخوری

آموزش درست کردن نوشیدنی های انرژی زا:

مقداری از زنجبیل را خرد کنید و آب بقیه آن را بگیرید و داخل لیوان بریزید. باقی مواد را اضافه کنید و روی آن آب گرم بریزید.

این نوشیدنی بدون کافئین و شکر هم خوشمزه ست و هم انرژی بخش. زنجبیل سرعت متابولیسم جسم را بالا می برد به علاوه با کمک به فرایند تغذیه خواب آلودگی بعد از نهار را از میان می برد. زردچوبه از خانواده زنجبیل نیز سرعت همه چیز را در جسم بالا می برد به خصوص سطح انرژی. هل نیز گردش خون را بالا می برد و انرژی جسم را تقویت می کند. عسل نیز یکی از بهترین شکرهای مفید برای جسم میباشد که انرژی جسم را بالا می برد.

نوشیدنی های انرژی زا شماره ۳: صبح ها ۱ لیوان

مواد مورد نیاز :

موز رسیده ۱ عدد
¼ پیمانه بادام یا ۲ قاشق غذاخوری کره بادام
پودر پروتئین آب پنیر ۱ قاشق
برگ کلم پیچ ۲ عدد
ماست ½ پیمانه
بذر کتان ۱ قاشق غذاخوری
شیر ۱ پیمانه

آموزش درست کردن نوشیدنی های انرژی زا:

۶۰ درصد خانم ها در برنامه های غذایی خود به اندازه کافی پروتئین دریافت نمی کنند و این اولین علت خستگی آن هاست. با این نوشیدنی پروتئینی صبحانه روز خود را پر انرژی شروع کنید. می توانید این نوشیدنی را همراه با نان تست غلات کامل میل کنید.

منبع :bedunim.ir