طرز تهیه آفوگاتو

آموزش درست کردن آفوگاتو

آفوگاتو در زبان ایتالیایی به معنی «غرق شده» میباشد و به یک نوع دسر ایتالیایی با پایه قهوه گفته می‌شود که از یک یا دو اسکوپ بستنی وانیلی یا جلاتو و یک شات قهوه اسپرسوی داغ تشکیل می‌شود. منشا آفوگاتو به شهر میلان برمی گردد.

هرچند ایتالیایی ها آفوگاتو را در دسته بندی دسرها قرار می‌دهند اما بسیاری از کافه ها و رستوران ها در شهرها و کشورهای مختلف آن را به عنوان یک نوشیدنی سرو کرده و گاه با اضافه کردن میوه‌های دیگر مثل توت و نارگیل یا بیسکوئیت و شکلات به طعم آن تنوع می بخشند. حسن این نوشیدنی / دسر علاوه بر ظاهر جذاب و هوس بر‌انگیز آن طعم شیرین بستنی میباشد که وقتی با تلخی اسپرسو ترکیب می شود تلطیف شده و ترکیب جذابی درست می‌کند.

هرگز برای درست کردن آفوگاتو از قهوه آماده استفاده نکنید. قهوه شما حتما باید اسپرسو باشد و در یک قوری اسپرسوساز درست شده باشد. بعد از آماده کردن اسپرسو باید آن را تا داغ میباشد فوری روی بستنی بریزید و سرو کنید تا کم کم هنگام خوردن، بستنی با گرمای اسپرسوی آب شود. برای گارنیش کردن آفوگاتو از بیسکوئیت، ویفر یا شکلات به سلیقه خودتان استفاده کنید.

مواد مورد نیاز برای تهیه آفوگاتو :

بستنی وانیلی یا شیری ۲ اسکوپ
اسپرسوی داغ ۵۰ میلی گرم
بیسکوئیت، شکلات و … برای تزئین

آموزش درست کردن آفوگاتو :

یک لیوان شیشه ای محکم را داخل فریزر بگذارید. لذت خوردن آفوگاتو زمانی بیشتر می شود که بستنی و ظرف آن در سردترین حالت ممکن باشند.

دو اسکوپ از بستنی که تازه از فریزر بیرون آورید بردارید و داخل لیوان بیاندازید.

آموزش درست کردن آفوگاتو

یک شات دبل اسپرسو پر کنید و مستقیم روی بستنی بریزید. می توانید برای مهمان ها اسپرسو را جدا در شات اسپرسو و بستنی را در ظرف بستنی سرو کنید تا خودشان اسپرسو را روی بستنی بریزند.

برای تزئین کردن آن از پودر وانیل، بیسکوئیت رول، ترافل ریز یا پودر قند استفاده کنید و از یک ترکیب سرد و گرم و تلخ و شیرین فوق‌العادع لذت ببرید.

منبع :kalleh.com