طرز تهیه شیر پسته

آموزش درست کردن شیر پسته

شیر پسته نوعی نوشیدنی خنک و گوارا میباشد که برای روزهای بلند تابستان می تواند یک میان وعده مغذی و خوشمزه باشد. با رعایت نکاتی مهم، این نوشیدنی غلیظ را می توان در خانه با بهترین کیفیت تهیه کرد. در این مطلب با آموزش درست کردن شیر پسته غلیظ خانگی خوشمزه با بستنی و بدون بستنی آشنا خواهید شد.

از ترکیب شیر با میوه، نوعی نوشیدنی حاصل می‌شود که در آمریکا اختراع شده و خود آمریکایی ها آن را میلک شیک (milk shake) می‌نامند، یعنی شیری که آن را با ماده دیگری آمیخته اند (این ماده در بیشتر موارد نوعی میوه یا آب میوه است، ولی امکان دارد قهوه یا کاکائو هم باشد).

این نوشیدنی با گرداندن مقداری شیر تازه و میوه یا آب میوه در مخلوط کن برقی درست می شود و گاهی کمی شکر یا بستنی هم به آن اضافه می‌کنند. میوه مورد استفاده امکان دارد یک رنگ یا چند رنگ باشد.

باید توجه داشت که بیشتر میوه ها مقداری ترشی دارند و ترشی اگر به شیر گرم یا ولرم اضافه شود، شیر را می‌برد. از این رو شیری که با میوه آمیخته می شود باید قبلا سرد شده باشد.

شیر پسته

یکی از نوشیدنی‌های گوارا و خوشمزه برای فصل گرما، شیر پسته میباشد که از خواص شیر و خواص پسته برخوردار میباشد و بسیار سالم و مقوی است. مواد اصلی مورد استفاده در تهیه شیر پسته، شیر، پسته و شکر یا عسل میباشد که با طعم دهنده‌هایی مزه دار می‌شود و افزودن آن‌ها سلیقه‌ای است. در این مقاله قصد داریم آموزش درست کردن دو نوع شیر پسته با بستنی و بدون بستنی را به شما ارائه دهیم.

آموزش درست کردن شیر پسته غلیظ خانگی بدون بستنی

مواد مورد نیاز برای تهیه شیر پسته :

شیر یخ زده 1.5 پیمانه
شیر سرد 1/2 پیمانه
مغز پسته 1/2 پیمانه
هل 4 دانه
گلاب 2 قاشق مرباخوری
ثعلب 1/2 قاشق چایخوری
شکر (عسل) 4 قاشق غذاخوری

دستور تهیه شیر پسته :

مغز پسته را با تخم هل و ۱/۲ پیمانه شیر سرد در مخلوط کن بریزید و بگردانید تا خمیر شود.

اگر لازم بود با لیسک پلاستیکی خمیر پسته را از دیواره ظرف مخلوط کن بتراشید و دوباره بگردانید تا خمیر صاف شود.

شیر یخ زده را به پسته اضافه کرده و چند ثانیه بگردانید تا خوب مخلوط شوند.

شکر (عسل)، پودر ثعلب و گلاب را اضافه کرده و به مدت چند ثانیه بگردانید.

مخلوط حاصل را در یخچال قرار دهید تا سرد شود، سپس در لیوان بریزید.

نکته: افزودن ثعلب به این نوشیدنی اختیاری میباشد و فقط برای غلیظ تر شدن آن است.

آموزش درست کردن شیر پسته غلیظ خانگی بدون بستنی

مواد مورد نیاز برای تهیه شیر پسته :

شیر سرد 2 پیمانه
بستنی ساده 2 لیوان
شکر 1-2 قاشق غذاخوری
پودر مغز پسته 50 گرم
پودر یخ به اندازه لازم

دستور تهیه شیر پسته:

شیر را با شکر و یک لیوان بستنی به مدت چند ثانیه در مخلوط کن بگردانید.

پودر مغز پسته را اضافه کرده و بگردانید تا کاملا یکنواخت شوند.

لیوان دوم بستنی را با خرده یخ در لیوان‌ها تقسیم کنید و شیر پسته را روی آن بریزید.

روی لیوان ها را با مغز پسته یا پودر نارگیل تزیین کنید.

آموزش درست کردن شیر پسته غلیظ خانگی با بستنی

شیر پسته غلیظ خانگی خوشمزه :

میوه‌های خشکباری، یکی از منابع اساسی و غنی از پروتئین و چربی هستند و امروزه منبع اصلی روغن‌های گیاهی خوراکی محسوب می‌شوند. پسته به عنوان یک محصول تجاری و ارزشمند در این گروه از مواد غذایی قرار گرفته و سرشار از مواد معدنی، پروتئین و ویتامین هاست.

شیر پسته که از ترکیب شیر و مغز پسته حاصل می‌گردد، می‌تواند به عنوان یک میان وعده مغذی مورد استفاده قرار گیرد و نکته حائز اهمیت در این نوشیدنی، طعم پسته‌ای آن میباشد که بسیار مطلوب می‌باشد. شیر پسته، حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین a، پتاسیم، سدیم، اسیدآسکوربیک، آهن و درصد بالای پروتئین میباشد که استفاده از آن در رژیم غذایی روشی مناسب برای تقویت سیستم ایمنی جسم، سلامت چشم، جلوگیری از آلزایمر و سنگ کلیه است.

لازم به ذکر میباشد که استفاده یک انس مغز پسته (۳/۲۸) در روز می‌تواند بیش از ۱۰ درصد نیاز روزانه جسم را به کالری، فیبر غذایی، ویتامین b۶، تیامین، فسفر، منیزیم و مس تامین کند.

امیدواریم این نوشیدنی خنک را درست کنید و در روز‌های گرم تابستان از خوردن آن لذت ببرید. شما می‌توانید با آموزش درست کردن و خواص انواع نوشیدنی در این سایت آشنا شوید و ما را از نظرات خود آگاه سازید.

منبع :setare.com